Викиизвор: Разлика помеѓу преработките

Додаден 511 бајт ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Викиизвор:Викиизвор преместена како Викиизвор преку пренасочување)
Нема опис на уредувањето
* [http://meta.wikimedia.org/wiki/Wikisource Викиизвор] на Мета.
* [http://wikisource.org/wiki/Main_Page Повеќејазичната главна страница на Викиизвор]
 
[[Категорија:Викиизвор]]
 
[[ar:ويكي مصدر:حول]]
[[de:Wikisource:Über Wikisource]]
[[en:Wikisource:About]]
[[es:Wikisource:Sobre Wikisource]]
[[fr:Wikisource:À propos]]
[[he:ויקיטקסט:אודות]]
[[hy:Wikisource:Էությունը]]
[[id:Wikisource:Perihal]]
[[ja:Wikisource:Wikisourceについて]]
[[nl:Wikisource:Over Wikisource]]
[[no:Wikikilden:Om]]
[[pt:Wikisource:Sobre]]
[[ro:Wikisource:Despre]]
[[th:วิกิซอร์ซ:เกี่ยวกับเว็บไซต์]]
[[zh:Wikisource:关于]]