За македонцките работи: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(New page: :Прочитај: За Македонцките работи. *Предгоор *[[Шчо напраифме и шчо т...)
 
Нема опис на уредувањето
{{Заглавје
|title=За македонцките работи
|section =
|previous =
|next =
|notes =
|author =Крсте Петков Мисирков}}
 
:Прочитај: [[Wikipedia:mk:За македонцките работи|За Македонцките работи]].
 
416

уредувања