Предлошка:Заглавје: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| style="width:60%;" | '''{{{заглавје|Без наслов}}}''' {{{глава|}}}{{{нема_автор|<br />''од {{{прекриј_автор|[[Автор:{{{автор|}}}|{{{автор|}}}]]}}}''}}}
| style="width:20%; text-align:right;font-size:0.9em;" | {{{следна|}}}
| style="width:7010%; text-align:right;font-size:0.9em;" | {{{забелешки|}}}
|}
{| style="width:100%; margin-bottom:5px; border:1px solid #ADA; background:#fAfAff; font-size:0.9em;"