Податотека:Списание „Вардар“.pdf

Врска до показателската страница
Оди на страница


Списание_„Вардар“.pdf(300 × 400 пиксели, големина: 4,36 МБ, MIME-тип: application/pdf, 32 страници)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

Опис
English: The first and the only edition of the Macedonian scientific magazine Vardar published in Russia.
Македонски: Првиот и единствен број на списанието „Вардар“ издадено во Русија.
Датум
Извор Magazine Vardar
Автор Krste P. Misirkov

Лиценцирање

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во Русија согласно членот 1256 оф Граѓанскиот законик на Руската Федерација.

Делото е објавено на територијата на некогашната Руска империја (Руска Република) освен териториите во Големо Финскo кнежевство (Великое княжество Финляндское) и Полското царство (Царство Польское) пред 7 ноември 1917 и не било преиздадено во тек на 30 дена по првичното објавување на територијата на Советска Русија и било која друга држава.

Руската Федерација (РСФСР, Советска Русија) е историски, но не и правен наследник на Руската империја.[1][2]Доколку е можно - користете {{PD-Russia}} или {{PD-old-100}} наместо оваа ознака.


Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1927 г.

Flag of Russia

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

1 септември 1905грегоријански

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:37, 12 февруари 2011Минијатура на верзијата од 13:37, 12 февруари 2011300 × 400, 32 страници (4,36 МБ)MacedonianBoy{{Information |Description ={{en|1=The first and the only edition of the Macedonian scientific magazine Vardar published in Russia.}} {{mk|1=Првиот и единствен број на списанието „Вардар“ издадено во

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци